Rock

Колку Пати - Eye Cue (3) - Само Сакав! (CD, Album)

8 thoughts on “ Колку Пати - Eye Cue (3) - Само Сакав! (CD, Album)

  1. Ај Кју (Eye Cue) - Колку пати Колку пати сакав да ти кажам остани вечерва Колку пати јас го мислев гордоста преовлада Колку пати гласно молчев во себе се развикав Колку пати само сакав се да ти.
  2. Осмото издание на Македонскиот радиски фестивал МАРС ќе се одржи на вечерва (24 ноември, вторник) во Македонската опера и балет (МОБ), финансиски поддржан од град Скопје тој и понатаму останува парада на.
  3. Но не се ценети, првично од организаторите затоа што смешни пари им се нудат за настапи и нормално дека се навредени (колку пати само својот .
  4. Jan 28,  · Artist: Str2 Track: Ne Zaboravaj Album: Ne Zaboravaj Year: Track Number: 06 Lyrics: Страјк: Не не заборавај и кога сами сте и кога само вие.
  5. Неколку пати имавме можност да се најдеме високо на табелата, но се најдовме и на дното. -Јас бев на Детската евровизија во Букурешт но не ја предводев туку таа
  6. Групата „Ај кју“ (Eye Cue) деновиве го промовираше својот втор албум „Само сакав“ во издание на „Горила продукција“. Промоцијата се одржа во пивница „Стар град“ под Kале. На промоцијата присуствуваа голем број.
  7. Поп триото Eye Cue вчеравечер, недела, 11 март во централниот Дневник на МТВ 1 ја преставија евровизиската песна со која ќе ја претставуваат годинава Македонија во Лисабон.. Како што е познато, песната се вика Lost And Found, а.
  8. Колку пати само сакав се да ти раскажам Eye Cue: 3 più popolari. 1. Najdobar (Најдобар) 2. Lost and Found: 3. Mojot Kral (Мојот Крал) Commenti fatti. Accedi o registrati per inviare commenti; Chi è il traduttore. miao. Ruolo: Member.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Posts navigation

  • 1
  • 2